ŻELE NA TIPSIE

Przygotowanie płytki paznokcia

Przed nałożeniem tipsów, paznokcie muszą być odpowiednio przygotowane, aby efekt był zadowalający i długotrwały. Paznokcie trzeba przyciąć, skórki odsunąć kopytkiem, a płytkę paznokcia zmatowić i odtłuścić. Kolejnym krokiem jest wybór tipsa, przy czym należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rodzaj i kształt, ale przede wszystkim odpowiedni rozmiar.

Przyklejanie tipsa

Po dobraniu odpowiadającego nam tipsa, przystępujemy do przyklejania. Działanie to ma zasadnicze znaczenie, bowiem od właściwego przymocowania zależy końcowy efekt i trwałość. Po przyklejeniu trzeba wyrównać granice pomiędzy naturalnym paznokciem, a tipsem oraz zmatowić i odtłuścić całą powierzchnię tipsa. Następnie na paznokieć należy nałożyć preparat zwany primerem, zwiększajmy przyczepność żelu.

Nakładanie masy żelowej

Kolejnym punktem jest nałożenie żelu. Najlepszy efekt uzyskuje się rozprowadzając cienką warstwę, zachowując niewielki margines, co zapobiegnie zalaniu skórek. Żel należy utwardzić lampą UV. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, na powierzchni należy rozprowadzać i utwardzać kolejne warstwy żelu.

Na zakończenie tego etapu paznokieć należy przemyć cleanerem, w celu usunięcia warstwy dyspersyjnej tj. nieściętego, lepkiego żelu. Końcowy rezultat uzyskuje się przez opiłowanie paznokcia i nadanie mu pożądanego kształtu. W celu uzyskania połysku i powłoki utrwalającej efekt pracy można nałożyć utwardzacz. Na zakończenie na skórki nakładana jest oliwka pielęgnacyjna.

Efekt końcowy

Niewątpliwą zaletą tipsów żelowych jest estetyczny i oryginalny wygląd. Ponadto są one trwałe i wytrzymałe, a efekt stylizacji utrzymuje się przez dłuższy czas. Odrosty należy uzupełniać, co 4-5 tygodni, w zależności od tempa wzrostu naturalnego paznokcia. Zachowują odpowiedni kształt, długość i kolor.

Przeciwwskazania

Tipsy żelowe same w sobie nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm. Za to niektóre farmaceutyki (antybiotyki, leki hormonalne, leki stosowane w chemioterapii) mogą sprawiać, że tipsy będą odpadać. Wynika to z faktu, że organizm osób chorych jest osłabiony, a tym samym przyczepność naturalnej płytki paznokcia jest ograniczona.