PARAFINA NA DŁONIE

Nawilżona i aksamitna skóra dłoni

Kąpiel parafinowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Regeneruje i wygładza szorstki naskórek, przeciwdziała wysuszaniu skóry. Poburza mikrokrążenie i odżywienie skóry, a także ma pozytywny wpływ na kości i stawy dłoni.

Nałożona na skórę dłoni parafina pokrywa dokładnie jej powierzchnie. Ciepło rozszerza pory skóry, przez co zwiększa wchłanianie i intensywność działania substancji pielęgnacyjnych. Pod maseczką parafinową zatrzymywana jest wilgoć, która przenika do naskórka.

W pierwszej kolejności wykonuje się peeling, mający na celu złuszczenie martwego naskórka, dzięki czemu zwiększy się zdolność skóry do przyswajania aktywnych składników. Na tak przygotowaną skórę nakładana jest maska odżywcza. Kolejnym krokiem jest trzykrotna kąpiel w gorącej parafinie (około 50°C). Na dłonie z warstwą parafiny nakładamy foliowe rękawice, a następnie rękawice z ciepłej, grubej tkaniny, mające za zadanie ochronę przed utratą ciepła. Okład zdejmujemy po około 20 minutach.

Wskazania do zabiegu

Zabieg wskazany dla wszystkich borykających się z przesuszoną i szorstka skórą dłoni. Polecany przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, kiedy naskórek narażony jest na niskie temperatury, wiatr, przez co ma tendencje do utraty elastyczności, wilgotności oraz bolesnych i nieestetycznych pęknięć.

Częstotliwość i ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i indywidualnych potrzeb. W przypadku skóry bardzo zniszczonej i przesuszonej wskazanie jest stosowanie 2 razy w tygodniu (do uzyskania zadowalającego efektu). W celu podtrzymania uzyskanych rezultatów warto stosować zabieg 1 raz na 3 tygodnie.

Efekty zabiegu parafinowego

Efekt zabiegu jest natychmiastowy, skóra staje się nawilżona i elastyczna. Ponadto naskórek jest miękki, wygładzony i bez zaczerwienień.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • osteoporoza
  • egzema
  • grzybica rąk i paznokci
  • inne choroby skóry
  • alergia na parafinę